Trening specjalistyczny dla sportowców

Nadrzędnym celem tego treningu specjalistycznego jest poprawa wyników sportowych poprzez precyzyjne szlifowanie elementów ruchu. Można nazwać go procesem doskonalenia, który skupia się na umiejętnościach charakterystycznych dla danej dyscypliny sportu. To trening, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb zawodnika, uwzględniając jego stopień wytrenowania (słabe, mocne strony) i harmonogram zawodów.

W treningu specjalistycznym kluczowe jest wyodrębnienie konkretnych składowych ruchu charakterystycznych dla danej dyscypliny i szlifowanie ich. Pracujemy nad nimi w warunkach zarówno kontrolowanych i powtarzalnych, jak i maksymalnie realistycznych i zbliżonych do tych, w jakich zawodnik będzie rywalizował. To pozwala nam precyzyjnie śledzić postępy i opierać trening na mierzalnych danych.

Nasza praca osadzona jest na unikalnych wymaganiach i technicznych aspektach konkretnej dyscypliny sportu. Naszą współpracę rozpoczynamy od dokładnego przyjrzenia się możliwością zawodnika oraz analizy przyszłych i przebytych zawodów. Na podstawie tych informacji prioretyzujemy prace nad wyodrębnionymi elementami ruchu, koncentrując się na tych, które wymagają poprawy lub na tych, które stanowią kluczową cechę zawodnika (mocne strony). Ta praca jest mocno osadzona w poszczególnych fazach przygotowań pod starty w zawodach oraz w okresie roztrenowania (off sezon).

W treningu specjalistycznym praca jest oparta na mierzalnych danych, co oznacza, że każdy ruch jest dokładnie kalkulowany i analizowany. Precyzyjna analiza pozwala nam śledzić postępy i dostosowywać trening zarówno w czasie rzeczywistym, jak i całym okresie przygotowawczym.

Dlaczego trening specjalistyczny jest tak ważny?

Trening specjalistyczny to często jedyna możliwość by wyodrebnic i poprawić pojedynczy element, który przełoży się na cały performance zawodnika

i najtrudniejszy krok będzie już za Tobą

Skontaktowałem się z Marcinem by poprawić moją mobilność, która jest moją pietą achillesową. Jestem zachwycony jego profesjonalnym podejściem, zaangażowaniem i wiedzą. Każda minuta na zajęciach jest wykorzystana w 100% !!!

Grzegorz Szczechla
Mistrz Polski OCR

Chcąc przejść z amatorskiego poziomu uprawiania sportu na zawodostwo potrzebowałam pomocy profesjonalisty, przede wszystkim rozumiejącego i łączącego pracę ze sportowcem na każdej płaszczyźnie. Tak trafiłam do Marcina. Dzięki Jego indywidualnemu podejściu stało się dla mnie możliwe, mentalnie i fizycznie, osiągnięcie najlepszych dotychczas wyników i tytułów w karierze zawodniczki bikini fitness. Przygotowania we współpracy z Marcinem to jest inny level.

Karolina Wolska
Mistrzyni Bikini Fitness

Marcin pomaga mi wnieść mój trening na wyższy poziom. Dzięki niestandardowemu podejściu osiągamy rezultaty szybciej i na dłużej. Jego ogromna wiedza i doświadczenie przekłada się bezpośrednio na moje wyniki sportowe. Zawdzięczam mu nie tylko lepsze efekty treningu ale i zapobieganie kontuzją.

Piotr Brzózka
Wicemistrz Świata MTB

Miałem możliwość pracować  z różnymi specjalistami w tematyce sportowej z najwyżej półki: biomechanikami, fizjologami i  psychologami sportowymi. Po raz pierwszy jednak stanął przede mną człowiek, który jak nikt inny rozumie ruch i prace ciała. Jest zarówno bardzo dobrym praktykiem i teoretykiem co jest naprawdę unikatem w tej dziedzinie.

Maciej Szczechla
strzelec dynamiczny IPSC