Formę buduje się przez całe życie, na całe życie

Forma na lato, sylwetka do bikini, cudowna dieta, jak wyglądać dobrze w Sylwestra, noworoczne odchudzanie. Jesteśmy zasypywani przez media podobnymi nagłówkami nakazującymi szybkie i gwałtowne zmiany. Nie jeden z nas zachęcony obietnicą natychmiastowego sukcesu, po latach siedzenia w fotelu z dnia na dzień zaczyna biegać, przechodzi na drakońską dietę i wydaje fortunę na suplementy. Niestety zapał szybko mija, a to, co pozostaje, to kontuzje, efekt jojo i pusty portfel.

O tym, jak będziesz się czuła (czuł) za 5, 10, 50 lat zależy od tego, jak traktujesz siebie teraz. Ty, to twoje ciało i Twój umysł. Jest cudownie, gdy jedno i drugie współgra w harmonii. Dlatego tak ważna jest zarówno higiena psychiczna, jak i zadbane ciało. Zadbane to znaczy zdrowe, dobrze odżywione, zregenerowane ciało, któremu każdego dnia dostarczasz wszystkiego co najlepsze. Jeśli chcesz, żeby Twoje ciało służyło ci do późnych lat Twojego życia (tak, ty też kiedyś będziesz stary), to musisz dbać o nie teraz. Każda Twoja decyzja (zjedzenie pączka z lukrem, czy źle wykonany martwy ciąg) będzie miała konsekwencje w przyszłości. Podejmuj decyzje mądrze. Gdy czegoś nie wiesz, pytaj.

Ruch to życie, życie to ruch.

Natura wyposażyła nas we wspaniałe, silne wielofunkcyjne ciała, zaprogramowane na wysiłek fizyczny. Nowoczesna, wszechobecna technologia rozleniwiła nas i przyzwyczaiła do siedzącego trybu życia. Wszystko, czego potrzebujemy, możemy mieć bez większego wysiłku fizycznego, nie musimy zdobywać pożywienia, bronić się, ani uciekać. To powód większości przewlekłych schorzeń i chorób cywilizacyjnych. Pamiętajmy, to właśnie ruch wpływa na zmniejszenie procesów zapalnych, zwiększenie wrażliwości insulinowej i obniżenie poziomu cukru we krwi, powstawanie nowych połączeń synaptycznych w mózgu i wiele, wiele innych. Ruch to lek na całe zło! A na dodatek:

Ruch to również lek na stres

A teraz wyobraź sobie. Leżysz na łące, nagle pojawia się niedźwiedź. Raczej nie chowasz emocji pod krawat i z poker face na twarzy wdajesz się w dyskusję o menu na ewentualną kolację, lecz co sił w nogach uciekasz, bijąc rekordy prędkości. Prawda? A wiesz dlaczego? Bo stres to naturalna i bardzo potrzebna reakcja organizmu. Problem pojawia się, gdy tym niedźwiedziem jest Twoja szefowa, sąsiad, mąż, kierowca na drodze. Niestety nie możesz aktywować dużych mięśni w swoim ciele, by pozbyć się zastrzyku adrenaliny i wszystkie emocje kłębią się w Tobie, wybuchając w najmniej odpowiednim momencie.

Pamiętaj, stres nie jest niezdrowy, to brak odreagowania jest na dłuższą metę śmiercionośny. Mam jednak świetną wiadomość. Ruch to najlepszy sposób na równowagę hormonalną w Twoim organizmie. Dzięki niemu ustabilizujesz poziom adrenaliny, a dopamina i endorfina na koniec treningu przyniosą ukojenie.

Masz rację, teraz to najlepszy czas

by zacząć wspaniałą przygodę z ruchem. Aktywność fizyczna nie jest zarezerwowana tylko dla młodych, silnych i zdrowych. Tutaj nie ma ani górnej, ani dolnej granicy wiekowej. Nie ma też żadnych przeciwwskazań. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z bólami kręgosłupa, starymi kontuzjami, stresem w pracy, otyłością, nadwagą, niedowagą, czy depresją, ruch jest dla Ciebie, a moją rolą jest dobrać go optymalnie do Twoich potrzeb. Nie odkładaj decyzji na później, bo później może nie nastąpić.

Zadzwoń, by porozmawiać o Twoich celach