plakat obozu biegowego w górach

Obóz biegowy w górach (Ustroń, Beskid Śląski)

„Biegam, bo lubię” więc pewnego dnia wstaję z fotela, wkładam sportowe buty i lecę w świat nie zastanawiając się, czy „biegam, bo umiem”. W zupełności zgadzam się z tym, że bieganie to jedna z najbardziej pierwotnych form ruchu i ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, jednak zanim wyruszymy w biegową trasę, warto zastanowić się nad stanem własnego ciała i własnej wiedzy na temat samego biegu, by nie zrobić sobie krzywdy. Od lat pracuję z biegaczami i bardzo cieszę się, że nareszcie udało się stworzyć formułę na zdobywanie odpowiedniej i kompletnej bazy wiedzy potrzebnej do uprawiania sportów biegowych. Pierwszy raz w Ustroniu (a bardziej w tej górzystej jego części), organizujemy dla wszystkich biegaczy obóz biegowy w górach. Zapraszamy biegaczy bez względu na staż biegowy, poziom wytrenowania, wiek i płeć. Obóz biegowy w górach to trzy dni optymalnie dopasowanego treningu biegowego wraz z warsztatami z treningów uzupełniających takich jak joga dla biegaczy, kettlebell, rolowanie mięśni, z których każdy profesjonalista i amator z pewnością skorzysta. Treningi i warsztaty prowadzone będą pod okiem profesjonalnych trenerów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach.

Technika biegowa

Podstawowym warsztatem obozu biegowego będzie oczywiście… technika biegowa. Uniwersalność biegu polega na tym, że można go stosować niemal w każdych warunkach (wiosną na stadionie, latem w górach, zima na schodach w bloku, a jesienią w parku, lub w dowolnej innej kombinacji), a biegać każdy może, pod warunkiem, że umie. Na obozie zajmiemy się właśnie umiejętnościami takimi jak technika zbiegów i podbiegów (czyli jak mądrze ogarnąć góry), slow jogging i trucht (tak, to dwie zupełnie inne dyscypliny biegu), nauczymy jak planować trening interwałowy i rytmowy. Omówimy również zupełne podstawy takie jak technika biegowa, której elementy to odpowiednie stawianie i ułożenie stóp, sylwetka biegowa, ustawienie miednicy, nachylenie tułowia względem podłoża oraz praca barków i rąk.

Kettlebell jako trening uzupełniający

Nie ma biegania bez specjalistycznych ćwiczeń uzupełniających, które mają na celu wzmocnienie całego ciała. Tutaj jedną z metod, którą zaproponujemy na obozie biegowym, będą ćwiczenia wielostawowe (to znaczy, że podczas wykonywania jednego ćwiczenia staramy się uruchomić jak najwięcej mięśni w naszym ciele) z wykorzystaniem odważników kulowych zwanych kettlebels. Trening kettlebells jest niezwykle efektywny i praktyczny, ponieważ po nauczeniu się poprawnej techniki podstawowych ruchów możemy wykonywać go samodzielnie w domu, jako uzupełnienie biegania. Dzięki temu, że ćwiczenia z odważnikami kulowymi kettlebell angażują prawie wszystkie partie mięśni w ciele, poprawia się siła, wytrzymałość mięśniowa i koordynacja, czyli abc skutecznego treningu. Trenuj mądrze, to znaczy nigdy nie lekceważ treningów uzupełniających.

Mobility, joga dla biegaczy, rolowanie jako formy regeneracji okołotreningowej

Bardzo często pod wpływem zmęczenia połączonego z wybuchem endorfin po treningu biegowym zapominamy o najważniejszym, czyli regeneracji. Należy pamiętać lub wyryć to sobie na czole, że regeneracja jest nierozłącznym elementem życia każdego sportowca. To właśnie dzięki mądrej regeneracji (która ma na celu rozwiązywanie problemów związanych z wadliwymi wzorcami ruchowymi i przetrenowaniem oraz poprawienie mobilności i zakresu ruchu w stawach, mięśniach i przyczepach) zapobiegniesz kontuzjom, nadmiernemu zmęczeniu, wypaleniu się itp. Na obozie biegowym w Ustroniu nauczymy się podstawowych technik rolowania przy użyciu rolera i piłeczek oraz omówimy wstęp do ćwiczeń mobilizacyjnych dla biegaczy na podstawie jogi.

mężczyzna biega w górach
kobieta ćwiczy kettlebel

Informacje o obozie biegowym:

kiedy: 21-23 sierpnia 2017
gdzie: Ustroń (Beskid Śląski, niedaleko Bielska-Białej i Cieszyna, OW Kolejarz)
promocyjna cena: 549 zł
ilość miejsc ograniczona!
zapisy: Anna Sikora (660 530 907)

Pakiet obozowy zawiera:

– noclegi (dwie doby hotelowe)
– wyżywienie gluten free (śniadanie i obiadokolacja)
– ognisko z pieczeniem kiełbasek (impreza integracyjna)
– odnowa biologiczna (basen z hydromasażem, kąpiel perełkowa, sauna zewnętrzna i fińska, siłownia, basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą)
– pakiet powitalny
– konsultacje z profesjonalnymi trenerami
– górska wycieczka biegowa
– Techniki biegowe (codzienny poranny rozruch, nauka techniki biegowej)
– warsztaty rolowania (rozluźnianie mięśniowo-powięziowe po treningu)
– warsztaty mobility dla biegaczy (elastyczność mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów)
– trening specjalistyczny kattlebells (wykorzystanie odważników kulowych w treningu biegowym)
– certyfikat ukończenia warsztatów

Trenerzy:

Anna Sikora: Dyplomowana nauczycielka wychowania fizycznego, trener personalny, instruktorka biegania z 20-letnim doświadczeniem. Utytułowana biegaczka górska. Zdobywczyni tytułu The Fittest Woman in Beskidy.
Jej talent pedagogiczny i wiedza z zakresu techniki biegowej pomógł już wielu osobą w nauce prawidłowego biegania i wykształcił kilka znanych osobowości biegowych.

Marcin Koszczyński – Instruktor Ketllebell Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness. Posiada uprawnienia instruktora Polskiego Związku Muaythai oraz międzynarodowe uprawnienia trenerskie federacji WMC oraz IFMA. W swoich treningach wykorzystuje elementy jogi, gimnastyki sportowej i podnoszenia ciężarów. Zdrowe ciało to ruch i dieta, dlatego wśród swoich podopiecznych promuję zdrowe i świadome odżywianie.

Ewelina  Zbijowska Hatala – trener personalny i instruktorka fitnessu i kulturystyki Jako uczestniczka maratonów górskich oraz zapalony skiturowiec zna smak pasji i rozumie, czym jest uzależnienie od aktywności. Jako właścicielka cudownego uśmiechu potrafi stopić największe śniegi w czasie treningów, a ekipę zarazić dobrą energią i pozytywnym nastrojem. Założycielka prężnie działającej grupy biegowej BB Runners.
Specjalistka od ultramaratonów i maratonów górskich, na swoim koncie ma takie wyróżnienia jak: 1 lokata w But 60 2015r, 3 lokata Ultra Babia x1, Bieg 7 Dolin, Bieg Wielkoluda, The Nort Face Lavaredo Ultra trial (wchodzi w skład ULTRA TRIAL WORLD TOUR) czy Ultrafatra.

Zadzwoń, by porozmawiać o Twoich celach